Funkcje zdrowotne stają się bardzo ważnymi elementami wszystkich inteligentnych zegarków oraz opasek. Wygląda na to, że najnowsze generacje Apple Watch zostaną wyposażone w kilka rewolucyjnych czujników.

Jak się okazuje, Apple jest jednym z kluczowych klientów brytyjskiego startupu o nazwie Rockley Photonics. Te rewelacje ujawnił niedawno dziennik The Telegraph. Firma ta swoją działalność opiera na rozwoju nieinwazyjnych czujników optycznych, które wykorzystywane są do mierzenia wielu parametrów zdrowotnych. Zaliczyć do nich możemy między innymi pomiar ciśnienia krwi, poziomu glukozy oraz zawartości alkoholu we krwi. Charakterystyki te w większości przypadków identyfikuje się przy użyciu specjalistycznego i dedykowanego sprzętu medycznego.

Apple Watch z nowymi funkcjami zdrowotnymi?

Informacje o współpracy Rockley z gigantem z Cupertino zbiegły się w czasie z rewelacjami, według których brytyjski startup jest na dobrej drodze do wejścia na nowojorską giełdę. Dokumenty firmy jednoznacznie wskazują, że to właśnie Apple odpowiada za większość jej przychodów w przeciągu ostatnich dwóch lat. Co ciekawe, obie strony łączy również umowa na stałe dostawy oraz nieustanny rozwój.

μήλο ρολόι

φωτογραφία: Apple

Biorąc pod uwagę rozwój Rockley Photonics oraz imponującą skalę partnerstwa z Apple, implementacja tych trzech czujników w najnowszych zegarkach od firmy z Cupertino jest tylko kwestią czasu. Brytyjczycy ujawnili, że opracowane przez nich czujniki mogą znaleźć się w smartwatchach i innych tego typu urządzeniach już w przyszłym roku. Uważni obserwatorzy połączyli tę wypowiedź z prawdopodobną premierą edycji Series 8, której spodziewać się możemy w 2022 roku.

Pomiar glukozy we krwi jeszcze w tym roku?

Według dotychczasowych plotek, już w tegorocznym modelu inteligentnego zegarka od Apple mielibyśmy zetknąć się z czujnikiem pomiaru glukozy we krwi. Najnowsze doniesienia wskazują jednak, że funkcja ta może ujrzeć światło dzienne dopiero w przyszłorocznych modelach. Możliwe też, że na przyszły rok firma Rockley planuje dalszą ekspansję swojej technologii i dostarczy czujnik monitorowania ciśnienia oraz poziomu alkoholu we krwi.

πηγή: marcrumors.com

Πολωνική ομάδα Smart Home από το SmartMe

Πολωνική ομάδα Xiaomi από το SmartMe

Προσφορές SmartMe

Σχετικές αναρτήσεις