A to pozytywna niespodzianka. Xiaomi Mi Smart Speaker, czyli pierwszy głośnik Xiaomi z asystentem Google na pokładzie, ma trafić również na stary kontynent!

O Xiaomi Mi Smart Speaker pisaliśmy przy okazji jego premiery w Indiach. Przewidywaliśmy, że to początek czegoś większego i najwidoczniej coś z tych przewidywań nam wyszło 😉

[Aktualizacja] Xiaomi zdążyło już zaprezentować głośnik w Hiszpanii! Jego cena to 49,99 euro.

Pierwszy głośnik Xiaomi z asystentem

Czym się wyróżnia najnowszy głośnik Xiaomi? Najważniejsza zmiana to jego wsparcie dla asystenta Google. Dotychczas wszystkie głośniki miały wsparcie wyłącznie dla asystenta XiaoAI. Jaki jest problem XiaoAI? Mówi wyłącznie po chińsku.

Mi Smart Speaker to pierwszy taki głośnik, który zadebiutował właśnie w Indiach. Xiaomi postanowiło jednak rozszerzyć jego zasięg i wkrótce zawita w Europie. Może nieźle namieszać, bo jego cena to praktycznie połowa kwoty innych producentów. Zaledwie 50 dolarów.

Jaka moc?

Głośnik Mi Smart Speaker posiada 2,5-calowy głośnik o mocy 12W. Powinno to pozwolić na zadowalającą jakość dźwięku. Poza tym, posiada przyciski na górze do sterowania. Znajdziemy w nim również dwa mikrofony do podawania poleceń głosowych.

Głośnik korzysta z WiFi oraz Bluetooth’a 4.2. Jego waga to 853 gramy, a zasilany jest z akumulatora. A kiedy go zobaczymy na żywo? Podejrzewam, że napewno w tym roku.


Εντελώς τρελός για έξυπνο. Εάν εμφανιστεί κάτι καινούριο, πρέπει να παραδοθεί και να δοκιμαστεί. Του αρέσουν λύσεις που λειτουργούν και μισούν άχρηστα gadgets. Το όνειρό του είναι να κατασκευάσει την καλύτερη έξυπνη πύλη στην Πολωνία (και αργότερα στον κόσμο και τον Άρη στο 2025).

Πολωνική ομάδα Smart Home από το SmartMe

Πολωνική ομάδα Xiaomi από το SmartMe

Προσφορές SmartMe

Σχετικές αναρτήσεις